ظاهرا نویسنده مقاله ذیل که در فضای مجازی منتشر گردیده اصلا فیلم را ندیده و فقط دنبال نوشتن مقاله بوده است.
در فیلم‌مربوطه بانک ناسالم ، بانکی است در آن لوگوی هیچ بانکی نشان داده نمیشه  و جرم در بانک ایران زمین کشف می شود

مسعود کوهیان


خط ویژه آخرین ساخته مصطفی کیایی سیمرغ بلورین فیلم برگزیده تماشاگران جشنواره فیلم فجر را با اما و اگرهایی ربود.
سیمرغی که قرار بود بر شانه عصبانی نیستم رضا درمیشیان بنشیند اما به دلایل نامعلومی مسیر پروازش را تغییر داد.
خط ویژه علیرغم شوخی‌های گزنده و جذاب برای تماشاگران، ایرادات زیادی داشت که بنا ندارم مسائل ساختاری فیلم را به چالش بکشم.
نکته‌ اصلی که در این فیلم توجه‌ام را جلب کرد، کلاهبرداری بانکی، هک وب‌سایت یک بانک و آسیب‌پذیری حساب‌های یک بانک است.
هرچند هکر حرفه‌ای که سابقه نفوذ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور را دارد این کار را کرده است اما اینکه بانک ایران زمین حاضر شده است لوکیشن مربوط به شعبه در این بانک فیلمبرداری شود و چند بار لوگوی بانک ایران زمین نیز به صورت واضحی نشان داده شود تأمل برانگیز است.
مسئله مهم دیگر حضور کارکنان فاسد در بانک (در فیلم) است که باعث لطمه به حیثیت حرفه‌ای پرسنل بانک ایران زمین شده است.
رئیس شعبه همدست فردی رانتخوار و صاحب نفوذ است که برای پرداخت وام ۱۰میلیارد تومانی رشوه گرفته است.
کارمند بانک (هانیه توسلی) با توجه به محلی که نشسته است گویی که از پرسنل سمت دار و قاعدتا از اشخاص قابل اعتماد بانک است. این کارمند شعبه برای هک حساب مشتری رانتخوار همدست شخص اول داستان (هکر) است و برای رسیدن به ۱۰میلیارد تومان تمام تلاش خود را می‌کند. از غیبت یکباره از محل کار تا دزدیدن بنز ماشین عروس در وسط مراسم.
همچنین نفر از کلیدی‌ترین و قابل اعتمادترین کارکنان یک بانک تو زرد از آب درآمده‌ و هر دو شریک دزد شده و کوچکترین احترامی برای قافله (محل کار خود) قائل نیستند.
نکته دیگری که به اعتبار بانک ایران زمین به عنوان حامی مالی این فیلم لطمه وارد می‌کند، پرداخت وام در این بانک به اشخاص صاحب نفوذ است. مشتری چنان قدرتی دارد که در شعبه بانک بر سر رئیس و کارمند شعبه فریاد می‌کشد و بدترین ادبیات را در گفتگو با ایشان دارد، گویی کارمند بانک علاوه بر ارائه خدمات بانکی به مشتری وظیفه شنیدن الفاظ ناشایست او را هم دارد.
بیننده ناخودآگاه به این می‌اندیشد که یک بانک امنیت اطلاعات ضربه پذیری دارد، کارکنان ناصالحی دارد و مشتری ارزشمند آن فردی ناسالمی است. البته برای افراد جامعه بی شک این وضع قابل تطبیق به کل نظام بانکی و کارکنان و مشتریان کلان بانک ها است.
مشخص است بانک ایران زمین حمایت مالی از این فیلم را برعهده گرفته است. می‌شد خط ویژه در شعب بانک ایران زمین فیلمبرداری بشود اما لوگوی آن نشان داده نشود.
در این صورت بانک ایران زمین هزینه ای برای یک ضد تبلیغ تمام عیار پرداخت نمی‌کرد و حتی می‌توانست هزینه اشغال شعب خود برای فیلمبرداری را از تهیه کننده فیلم (منصور لشکری قوچانی) دریافت کند!

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic