روز پدر مبارک باد


بعضی وقت ها لازم نیست که شما حتما" با کسی رابطه ی خونی داشته باشید تا پدر خطابش کنید!

بعضی وقت ها لازم نیست که فاصله ی سنی یک پدر با فرزندانش یک عدد معقول باشد!

بعضی وقت ها لازم نیست که تعداد فرزندان یک پدر را بتوان از لحاظ عقلی توجیه کرد!

اما همیشه لازم است از مرد ی که یک پدر واقعی است ،نوشت و دستانش را بوسید

همیشه لازم است که برای سلامتی این پدرهای معنوی دست های دعا رو به آسمان برافراشته شود.

 

                        مهندس علیرضا امیرحسنخانی عزیز

پدر!

         روزت مبارک و سایه ات بر سر تمام فرزندانت پایدار

 

....سلامتی یک مرد.....گوشه ای از دفتر مهندس امیر حسنخانی نشسته بودم ،اولین بار بود که به دفتر ایشان می آمدم  و ارباب رجوع زیادی در حال رفت و آمد بودند و به دلیل همین رفت و آمدها مسئول دفتر ایشان چندبار از من خواست که جابجا بشم و جایم را به افراد دیگری بدهم که آنها هم به مانند من منتظر دیدار با مهندس بودند.
راستش تو اون نگاه اول این مسئول دفتر جوان ،به دلم ننشست  و پیش خودم گفتم :این چرا اینجوری با من رفتار می کنه !فکر می کنه کیه !و از این حرفها...
خلاصه اون روز کار من راه نیفتاد و موفق نشدم با مهندس دیداری داشته باشم .
رفتم اما این مسئول دفتر جوان در ذهن من ماندگار شد تا وقتیکه .....

درگیرودار مشکلات تعاونی اعتبار بهمن ایثار و از بازی روزگار من و ایشان به پست هم خوردیم و یه جورایی تمام وقت باهم بودیم .بچه هایی که درگیر مسئله بهمن ایثار بودند حتما" خاطرشون میاد  که چه روزهای سختی بود ،چه فشار های غیر قابل تحملی به همه وارد می شد.تمام این مشکلات به کنار بدخلقی ها و عصبانیت مشتریان بهمن ایثار به کنار....
یادمه تو اطاق کناری دفتر مهندس امیر حسنخانی در حال انجام کاری بود م که صدای مشاجره ی این مسئول جوان با یک نفر از مشتربان بهمن ایثار رو شنیدم .
از اطاق بیرون اومدم :
ماجرا ازاین قرار بود که این مشتری بسیار عصبانی تمام فضای دفتر رو رو سرش گرفته بود و به هیچ وجهی آروم نمی شد و مسئول دفتر مهندس هم کاملا" مشخص بود که داشت به زحمت خودش رو کنترل می کرد.
مشاجره بالا گرفت تا اینکه مشتری عصبانی ،متاسفانه مقامات عالیرتبه نظام را مورد توهین قرار داد و به سرعت خارج شد ،اینجا بود که دیدم مسئول دفتر مهندس به سرعتی به مانند تیری که از کمان دررفته باشد از دفتر خارج شد و طرف را که در حال فرار کردن از درب ورودی اداره بود را نگه داشت :گفتگوی جالبی رد و بدل شد که براتون نقل می کنم :
مسئول دفتر جوان خطاب به مشتری : هر چی به خودم توهین کردی گذشت کردم و ساکت شدم ولی به هیچ وجه بهت اجازه نمی دم به نظام توهین کنی و...
خشم و عصبانیت و غیرت از چهره اش نمایان بود ،این صحنه رو که دیدم سعی کردم به هر شکلی شده این همکار جوان رو آرام کنم که در این گیر و دار درب آسانسور باز شد و جناب دکتر امیر حسنخانی جلوی چشمان ما بود و جویای ماجرا شد ،به احترام حضور جناب دکتر قضیه را فیصله دادیم اما من قصد تعریف کردن  داستان نداشتم 
می خواستم بگم بعضی وقتها اولین برخوردها را جدی نگیریم  و زودقضاوت نکنیم ،و شاید بعضی از این دیدارهای پر از سئوال آغاز گر یک دوستی ماندگار شود.
من خودم به شخصه خیلی آدم سخت پسندی هستم و برای انتخاب دوست معیارهای خاص خودم رو دارم 

دوستان من انسان های هستند که شهامت و جسارت و اعتقاد و ایمان در سراسر وجودشان موج می زند
دوستان من به قول عامیانه خودمان اگر بگویم : دل دارند،جگر دارند
من کوچکی  دوستانم را می کنم چرا  که تمام تعهداتشان در دوستی تمام قراردادشان در رفاقت نه کاغذ است و نه پول و پست ،بلکه یک  یا علی  مردانه است


20130522_131841.jpg


      فرامرز کاظمی عزیز

برادر ارزشی و با شهامت من 
بدان  در هر زمان و در هر مکان که باشم پایبند به آن دست یاعلی هستم که با هم داده ایم .
من مردی هستم که از تمام دارایی دنیا فقط یک سرمایه برایم مانده است و آنهم جانم است ،جانم ضمانت وفای به عهد بین من و تو  و ان کسی است که صبورانه دردل های مرا در هر زمان و مکانی می خواند و می شنود و مرا بزرگوارانه پذیرفت و واژه های مردانگی را معنا بخشید است .همان دوست مشترکمان !!!!!
هر زمان که لازم باشد غیرت و مردانگی را به عشق این دوستی با دادن جانم معنا می کنم چرا که تو در باور من یک برادر استوار و متعهد هستی و من به این برادری ایمان دارم .

قدم هایت استوار  برادر
و ستبر سینه ات بر آسمان قامت همیشه پایدار

و بدان عهد برادری با کسی بسته ای که تمام وجودش دریایی خروشان از شهامت است که بر شانه های برادری با تو تکیه داده است .

بازهم 

یا علی مدد


موضوع : درددل های صمیمانه  
سلامتی برو بچه های تعاونی اعتبار مولی الموحدین 

اونا که از روز اول زیر پرچم مولی یا علی گفتند

اونا که بیش از 12 ساله  خدمت کردن و الان بلاتکلیف میان موسسه و بانک موندن

سلامتی اونا که صبورانه پای عهدشون با دکتر امیرحسنخانی وایسادن 

سلامتی اونایی که بعضی ها به هر بهانه ای بود اونا رو از سیستم بیرون کردند

آره سلامتی تمام اخراجی ها...

سلامتی مهندس امیرحسنخانی ،مرد همیشه مردمردستان،صفای وجودش ،صفای کرمش

سلامتی بچه های شعبه های دور مثل  بردسکن ،مخصوصا"  سلامتی صالحی عزیز

سلامتی حمزه صباغ پهلوون مشهد 

شما بگین دیگه سلامتی کی.....؟


موضوع : مقالات آموزشی  
استقرار بانکداری الکترونیک یکی از مسایل مهمی است که امروزه از ضروریات صنعت نوین بانکداری به حساب می آید. البته گسترش این روند برای بانک ها یک تهدید و در عین حال یک فرصت است. بانک هایی که در ارائه همگانی این گونه خدمات با شکست مواجه شوند در معرض خطر از دست دادن تعداد زیادی از مشتریان خود قرار خواهند گرفت و بانکهایی که با سرعت به سوی ارائه و ارتقای خدمات برخط (Online) می روند فرصت آن را خواهند داشت که مشتریان بیشتری جذب نموده، مناطق جغرافیایی وسیع تری را تحت پوشش قرار داده و اعتبار خود را در رابطه با مشتریان افزایش دهند. در بانکهای پیشرو در خدمات بانکداری الکترونیک، کانالهای مختلف بانکداری با هم تلفیق و سیستمهای جزیره ای یکپارچه می شود. پس مدیریت اطلاعات و ارتباط با مشتریان بهبود می یابد و رضایت مشتریان، صرفه جویی در هزینه ها و تولید درآمد بیشتر برای بانکها را به همراه خواهد داشت. پیاده سازی بانکداری الکترونیک در کشورهایی مانند کشور ما مستلزم وجود کلیه زمینه های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، تکنولوژیکی و حتی آموزشی به عنوان پیش نیاز می باشد. درحالی که ضرورتا کلیه خدمات نیز باید متناسب با ساختار سنتی و مدرن جامعه قانونی شوند تا سرمایه گذاری بر روی ایجاد این امکانات توجیه و امکان موفقیت افزایش یابد. منافع تحقق هر چه سریعتر بانکداری الکترونیک مدرن بر کسی پوشیده نیست. تکریم ارباب رجوع، کاهش هزینه نگهداری و استفاده از پول نقد و افزایش اعتبارات در چرخه نظام اقتصادی کشور و کاهش تورم و نقدینگی در پی آن از جمله منافع پیاده سازی شبکه نوین بانکی بر پایه فناوری اطلاعات است.استفاده از بانکداری الکترونیک در کشور باعث کاهش هزینه های بانکداری می شود و بر همین اساس کارمزد بانک ها نیز کاهش خواهد یافت و دولت می تواند راحت تر به هدف خود یعنی تک رقمی کردن نرخ سود بانکی دست یابد. از سوی دیگر تردیدی نیست که یکی از ضروریات ورود به بازارهای جهانی و عضویت در سازمانهایی نظیر سازمان تجارت جهانی، داشتن نظام بانکی کارآمدی است که بتواند با دقت، سرعت و با تکنولوژی هم سطح با بانکهای پیشرفته دنیا به این بازارها وارد شود و زمینه تجارت کارآمد را برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان داخلی فراهم سازد. 
سالها از حساب و کتاب کردن با چرتکه و قرن ها از عصر چوب خط و مبادلات کالا به کالا می گذرد. هر کدام از این تغییرات و جابه جایی ها از عصری به عصر دیگر; قرنها، سالها و روزها طول کشید تا به وقوع پیوست. حال آنکه امروزه در عصر ارتباطات و الکترونیک، جهان تغییراتش را روزانه تجربه می کند. بانکداری الکترونیک به عنوان یکی از مظاهر عصر حاضر قدمتش به بعد از جنگ جهانی دوم می رسد. پدید آمدن دو مفهوم جدید با عنوان پول الکترونیک  E-MONEYو انتقال الکترونیک منابع EFT یا transfer funds Electronic اساس شکل گیری بانکداری الکترونیک شد. 
بانکداری الکترونیکی عبارت است از فراهم آوردن امکاناتی برای کارکنان در جهت افزایش سرعت و کارایی آنها در ارائه خدمات بانکی در محل شعبه و همچنین فرآیندهای بین شعبه ای و بین بانکی در سراسر دنیا و ارائه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری به مشتریان که با استفاده از آنها بتوانند بدون نیاز به حضور فیزیکی در بانک، در هر ساعت از شبانه روز از طریق کانالهای ارتباطی ایمن و با اطمینان عملیات بانکی دلخواه خود را انجام دهند. 
بانکداری الکترونیک شامل سیستمهایی است که مشتریان موسسات مالی را قادر می سازد تا در سه سطح اطلاع رسانی، ارتباط و تراکنش از خدمات و سرویسهای بانکی استفاده کنند:
۱- اطلاع رسانی: این سطح ابتدایی ترین سطح بانکداری اینترنتی است. بانک اطلاعات مربوط به خدمات و عملیات بانکی خود را از طریق شبکه های عمومی یا خصوصی معرفی می کند.
۲- ارتباطات: این سطح از بانکداری اینترنتی امکان انجام مبادلات بین سیستم بانکی و مشتری را فراهم می آورد. ریسک این سطح در بانکداری الکترونیک بیشتر از شیوه سنتی است، بنابراین برای جلوگیری و آگاه ساختن مدیریت بانک از هرگونه تلاش غیرمجاز برای دسترسی به شبکه اینترنتی بانک و سیستمهای رایانه ای به کنترلهای مناسبی نیاز است.
۳ - تراکنش: این سیستم متناسب با نوع اطلاعات و ارتباطات خود، از بالاترین سطح ریسک برخوردار است و باید سیستم امنیتی قوی بر آن حاکم باشد. در این سطح مشتری در یک ارتباط متقابل قادر است تا عملیاتی چون پرداخت صورتحساب، صدور چک، انتقال وجه و افتتاح حساب را انجام دهد. 
برای ارائه خدمات بانکداری الکترونیک کانالهای متعددی وجود دارد که برخی از آنان عبارتند از: رایانه های شخصی، کمک پردازندههای شخصی، کیوسک، شبکههای مدیریت یافته، تلفن ثابت و همراه و ماشینهای خودپرداز. در روش شبکههای مدیریت یافته، بانکها برای ارتباط با مشتریان خود از شبکه هایی که قبلا ایجاد شده، استفاده می کنند. در روش اینترنت با رایانههای شخصی، بانک از طریق ایجاد یک پایگاه اینترنتی و معرفی آن به مشتریان، با آنها ارتباط متقابل برقرار کرده و ارائه خدمت می کند. در روش بانکداری تلفنی، تلفن (اعم از تلفن ثابت و همراه) وسیله ارتباطی بانک با مشتریان خود بوده و از این طریق خدمات بانکی عرضه می شود. با استفاده از ماشینهای خودپرداز نیز بانکها می توانند خدمات متنوعی از قبیل برداشت نقدی، سپرده گذاری، انتقال وجوه، پرداخت صورتحساب وغیره را به مشتریان خود ارائه دهند. 
با گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات تمامی ابعاد زندگی بشر امروز به ویژه بعد اقتصادی آن دچار تحولی عمیق و بنیادین گردیده و این روند همچنان ادامه دارد. به جرات می توان گفت که عدم توجه به این روند و تاخیر در هماهنگی با آن موجب اختلال در روابط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی می گردد.. حضور در بازارهای جهانی با استفاده از شیوههای موفق و کارآمد از جمله ضرورت های تطبیق با نظام بین المللی کنونی است و بدون تردید بهره گیری از فناوری اطلاعات در زمینه های مختلف تجاری و مالی یکی از ابزارهای لازم برای افزایش کارایی تجاری در اقتصاد ملی است. ظهور پدیده هایی چون کسب و کار الکترونیک، تجارت الکترونیک و بانکداری الکترونیک از نتایج عمده نفوذ و گسترش فناوری اطلاعات در بعد اقتصادی است. 
قانون تجارت الکترونیک ایران در دی ماه سال ۱۳۸۲ تصویب شد. در زمینه بانکداری الکترونیک تاکنون فعالیت های گسترده ای صورت گرفته، لیکن نبود برخی زیرساخت ها در ابعاد مختلف موجب کندی این فعالیت ها شده است. بنابراین کشور ما در عرصه حضور و به کارگیری تجارت و بانکداری الکترونیک، کشوری جوان است و تا رسیدن به وضعیت مطلوب را ه درازی در پیش رو دارد. 
بانکداری الکترونیک به عنوان محوری ترین بستر در توسعه کسب و کارهای الکترونیک شناخته می شود و از این رو شکل گیری واقعی تمامی فرآیندهای اقتصادی مبتنی بر وب یا شبکه های فیزیکی نیازمند دستیابی به زیرساختهای مناسب بانکداری الکترونیکی است. با توجه به تنوع مدلهای بانکداری الکترونیکی در دنیا که روز به روز نیز بهینه تر می شوند، اگر نتوانیم از فرصتها و بسترهای موجود به نحو مطلوبی استفاده کنیم، قطعا در آینده ای نزدیک با چالشهای بسیاری برای توسعه اقتصاد دیجیتالی که پایه و اساس آن را بانکداری الکترونیکی تشکیل می دهد، مواجه خواهیم شد. بنابراین برای توسعه و گسترش مناسب بانکداری الکترونیک و تجارت الکترونیک در کشور باید نسبت به ایجاد زیرساخت های مناسب مخابراتی، امنیت در تبادل اطلاعات، تدوین قوانین و مقررات حقوقی مناسب، بسترسازی فرهنگی و آشنا نمودن مردم و بنگاه های اقتصادی با مزایای تجارت الکترونیکی و پرداخت الکترونیک، تسریع در شکلگیری دولت الکترونیک و ارتباط با سیستم، به طور جدی اهتمام ورزید. 
یکی از اهداف اصلی بانکداری الکترونیک در دنیا صرفه جویی در وقت و هزینه است. بانکداری الکترونیک به واسطه افزایش تعاملات اقتصادی کشورها، هر روز بر اهمیت آن افزوده می شود و براساس تکنولوژی روز دنیا در راستای کاهش بروکراسی نظام بانکی، راهکارهای راحت تری در برقراری ارتباط مالی و اقتصادی پیشرو قرار داده است. مزایای بانکداری الکترونیک نه تنها به کاهش هزینه ها منجر می شود بلکه با فرهنگ سازی می توان به آثار اجتماعی، اقتصادی آن رسید. کاهش هزینه چاپ اسکناس، بهداشت و کنترل ترافیک آثار مشهود این فرهنگ سازی خواهد بود. اما عملکرد ضعیف بانک ها در زمینه بانکداری الکترونیک بر بی اعتقادی مردم نسبت به این تکنولوژی جدید دامن می زند
.


موضوع : مقالات آموزشی  

یکی از نکات مهمی که هر کس قبل از اینکه راهی یکی از شعبه های بانک ها برای دریافت تسهیلات در هر سطحی شود باید بداند این است که کدام بانک، چه میزان تسهیلات و با چه شرایطی اعطا می کند و اساس تسهیلات درخواستی او یا طرحی که می خواهد برای اجرای آن از بانک وام بگیرد، در حوزه کدام بانک است؟ خیلی ها فکر می کنند بانک با بانک فرق نمی کند. اگر شما هم جزو این دسته از آدم ها هستید از همین امروز این فکر را از ذهن تان بیرون کنید و قبل از فکر کردن به ضامن و طرح و ... بانکی را که باید به آن مراجعه کنید درست انتخاب کنید.

قرض الحسنه تنها نقطه مشترک
وام قرض الحسنه که البته دریافت آن این روزها از بانک بیشتر شبیه رویا است تنها تسهیلاتی است که همه بانک های کشور موظف هستند براساس میزان اعتباری که دولت به آنها ابلاغ کرده است با شرایط یکسان در اختیار متقاضیان قرار دهند. دریافت این نوع تسهیلات هم به همین سادگی نیست خصوصا در سال های اخیر بانک ها خیلی رغبتی به اعطای آن ندارند و این در حالی است که بیشترین تقاضای وام در کشور از این نوع است. البته در کنار بانک های دولتی بانک قرض الحسنه مهر ایرانیان هم این نوع تسهیلات را با شرایط خاص عرضه می کند.
برخی از انواع تسهیلات هم با معرفی نهادهای غیر بانکی ولی توسط بانک ها ارائه می شود. در این موارد بانک ها شرایط لازم را برای دریافت وام به شما می گویند. به عنوان مثال اغلب وام های بانک کشاورزی به معرفی سازمان های کشاورزی احتیاج دارد و معرفی نمایندگان مجلس می تواند نقش تسریع و تسهیل کننده در اعطای وام داشته باشد.

وام مسکن
دیگر این روزها همه می دانند برای دریافت وام خرید و ساخت مسکن باید یک راست به یکی از شعب بانک مسکن بروند. وام های مسکن براساس دوره سپرده گذاری و با محدودیت هایی در زمینه مسکن خریداری، احداث یا تعمیر شده پرداخت می شود. کارکنان دولت برای دریافت تسهیلات از این بانک از امتیاز ویژه ای در دریافت وام مسکن برخوردارند. این وام ها به افرادی که صاحب حساب در بانک مسکن هستند پرداخت می شود ولی قابل انتقال به بستگان درجه یک است. زمان بازپرداخت وام مسکن 6 تا 18 سال است که به دوره سرمایه گذاری فرد در بانک ارتباط دارد. البته بانک مسکن آن قدر شرایط و آئین نامه های پیچیده و محدود کننده ای دارد که پیشنهاد می شود قبل از اقدام به افتتاح حساب در این بانک برای دریافت وام با یک کارشناس حقوقی خبره مشورت کنید. بانک مسکن یک نوع وام مخصوص با عنوان حساب پس انداز مسکن جوانان هم دارد. شما می توانید از هم اکنون برای کودکان خود در این بانک حساب باز کنید تا در آینده به آنها وام پرداخت شود.

وام های کشاورزی
اگر سر رشته و امکانات کشاورزی دارید یا در این رشته فارغ التحصیل شده اید بهتر است بدانید اولویت در واگذاری تسهیلات اعتباری بانک کشاورزی با فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی است که شغل دولتی یا غیر دولتی ندارند. این بانک تا 80 درصد سرمایه گذاری ثابت پروژه های کشاورزی را با نرخ سود پایین تامین می کند این بانک وام های مختلفی پرداخت می کند که تبصره 29، تبصره 3،‌ اعتبارات غیر تبصره ای و طرح طوبی از جمله آنهاست. اگر کمی از مسائل کشاورزی سر رشته داشته باشید یا به این موضوع علاقه مند هستید می توانید به راحتی از وام های این بانک استفاده کنید البته داشتن معرفی نامه از وزارت کشاورزی هم در سرعت دادن به دریافت این تسهیلات مفید است.

وام های صنعتی
برای دریافت وام های صنعتی بهترین گزینه بانک صنعت و معدن است. این بانک به طرح های معدنی و صنعتی وام می دهد و گاه تا 85 درصد هزینه ها را به صورت تسهیلات تامین می کند. وام های ارزی این بانک ها هم که از صندوق توسعه ملی پرداخت می شود نرخ سود مناسبی دارد. نکته جالب توجه آن است که گاهی این بانک، وام ها را به صورت اقساط پرداخت می کند ولی به صورت یکجا نسبت به دریافت آن اقدام می کند.

دریافت وام با تشریفات اداری کمتر
اگر حوصله طی تشریفات اداری زیاد را ندارید بهترین انتخاب شما بانک های خصوصی هستند. این بانک ها با تشریفات اداری کمتری وام می دهند ولی نرخ سود بالاتر دریافت می کنند برای خرید اتومبیل، لوازم خانگی و ... می توانید به این بانک مراجعه کرده و وام های 10 میلیون تومانی و بالاتر دریافت کنید.

وام های مضاربه ای
مضاربه بازرگانی داخلی، صادرات، واردات، مشارکت مدنی بازرگانی،‌ تولیدی، صادراتی، مسکن و ساختمان، فروش اقساطی مواد اولیه، ماشین آلات، مسکن، سلف، اجاره به شرط تملیک، قرض الحسنه ازدواج، تعمیر و تامین مسکن، کمک هزینه درمان، کمک هزینه تحصیلی و جعاله، عنوان وام هایی است که در بانک سپه پرداخت می شود اما بیشتر مشتریان این بانک که قدیمی ترین بانک کشور هم هست آن را با وام های مضاربه ای می شناسند.

وام مسکن بدون سرمایه گذاری
وام مسکن برای برخی بانک های خصوصی جذابیت پیدا کرده و به نوعی این بانک ها پا در کفش بانک مسکن کرده اند. این بانک ها تسهیلاتی در زمینه خرید مسکن و محل کار با سپرده گذاری و بدون سپرده گذاری پرداخت می کنند که اقساط آن به ازای هر یک میلیون تومان بین 22 تا 24 هزار تومان در ماه است. برای دریافت وام برخلاف بانک مسکن، نیازی به خرید خانه نو نیست. بانک ملی ایران هم که بزرگترین بانک دولتی کشور است، وام های مختلفی پرداخت می کند. این بانک همچنین وام هایی برای تعمیر واحدهای مسکونی نیز پرداخت می کند. برای خرید مسکن می توانید از وام های اجاره به شرط تملیک بانک ملی نیز استفاده کنید.
این بانک همچنین با برخی تولید کنندگان قرار داد می بندد تا امکان خرید اقساطی محصولات آنها را فراهم کند. بانک ملی وام های قرض الحسنه متنوعی هم دارد که ایجاد کار یا شرکت های تعاونی از جمله موارد آن هستند. همچنین دارندگان حساب های سپرده های قرض الحسنه در استفاده از قرض الحسنه اعطایی از اولویت برخوردار هستند. تسهیلات اعطایی مسکن انفرادی یکی دیگر از تسهیلات بانک ملی است که فقط به خانواده های فاقد مسکن تعلق می گیرد.

قرض الحسنه اعطایی
بانک رفاه کارگران که اخیرا به بانک رفاه تغییر نام داده است، وام های مختلفی پرداخت می کند که قرض الحسنه اعطایی یکی از آنهاست. در آئین نامه این بانک ذکر شده است که قرض الحسنه اعطایی فاقد سود بوده و صرفا کارمزد خدمات برای آن در نظر گرفته شده است.
این چند بانک و چند نوع وام مهمترین تسهیلات تخصصی طراحی شده هستند. بانک های دیگر هم تقریبا این وام ها را پرداخت می کنند، اما بهتر است اگر نوع تسهیلات درخواستی شما یکی از این نوع وام هاست به بانک تخصصی که قرار است آن را ارائه دهد مراجعه کنید.


عزت اله یوسفیان ملا  در گفت و گو با زندگی با انتقاد از رویکرد دولت در مقابله با موضوع فساد بانکی گفت: متاسفانه سیستم و نظام بانکی کشور به گونه‌ای است که فساد و تخلف جزء جدایی ناپذیر آن شده و تا به امروز نیز برای اصلاح این سیستم اقدام جدی و مفیدی انجام نگرفته است.
عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شواری اسلامی افزود: سیستم بانکی کشور می‌بایست در راستای خدمت رسانی به مردم حرکت کند ولی تا به امروز در این مسیر گام بر نداشته است و به این دلیل هر چند وقت یک بار شخصیت‌هایی همچون فاضل خداد، شهرام جزایری و یا متهمان و متخلفان تخلف مالی 3 هزار میلیارد تومانی از دل آن بیرون می‌آیند.
اختیارات وسیع و نظارت محدود و ناقص آفت نظام بانکی کشور
وی تاکید کرد: هم‌اکنون نظام بانکی کشور به گونه‌ای است که اگر مدیری بخواهد و اراده کند، می‌تواند به راحتی از اختیارات وسیع خود سو استفاده کرده و دست چپاول و غارت به سوی بیت المال دراز کند.
یوسفیان ملا با بیان اینکه رویکرد دولت در مقابله با فساد موجود در نظام بانکی کشور منطقی و صحیح نبوده است، گفت: بر اساس قانون برنامه چهارم و پنجم توسعه دولت می‌بایست سیستم بانکی کشور را اصلاح می‌کرد و این امر از بانک مرکزی شروع شده و به تمامی بانک‌های خصوصی و دولتی ختم می‌شد.

رویکرد دولت در قبال فساد بانکی غیر منطقی و نادرست است
وی ادامه داد: اینکه در طول این سال‌ها به اصلاح سیستم بانکی توجهی نشود و دائما از فساد در سیستم بانکی سخن به میان بیاید به طور حتم رویکرد غیر منطقی و نادرستی است.
یوسفیان ملا تاکید کرد: هم‌اکنون مدیران بانک‌ها بدون هیچ گونه نظارت دقیق و موثری از اختیارات بسیار وسیعی برخوردار هستند که این موضوع زمینه را برای هر گونه سو استفاده فراهم می‌کند، همچنان که تخلف مالی 3 هزار میلیارد تومانی نیز تنها به دلیل اختیارات گسترده مدیر یکی از شعب بانک‌های دولتی در یکی از شهرستان‌های کشور انجام شد.
تسهیلات بانکی تنها برای عده‌ای خاص تعریف شده است
وی با بیان اینکه هدف از تاسیس بانک‌های دولتی از ابتدا خدمت به مردم و ارائه تسهیلات مالی ارزان قیمت به تمامی اقشار بوده است، گفت: متاسفانه نظام بانکی کشور در این سال‌ها تنها به ارائه خدمت به عده‌ای خاص مشغول بوده و مردم عادی از تسهیلات و خدمات آنها بی‌بهره بودند همچنان که رقم 60 هزار میلیارد تومان معوقه‌های بانکی به خوبی این موضوع را ثابت می‌کند.
استفاده ابزاری دولت از موضوع فساد بانکی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: اگر دولت به جای استفاده ابزاری از موضوع فساد بانکی و در بوق کردن آن قانون برنامه پنجم توسعه را اجرا کرده و اصلاح سیستم بانکی کشور را آغاز می‌کرد وضعیت این سیستم اینگونه نمی‌بود که عده‌ای خاص و بسیار محدود وام‌های میلیاردی از بانک‌ها دریافت کنند و مردم عادی برای دریافت دو میلیون وام در انتظار بمانند.
خدا کند گذر مردم به بانک‌های خصوصی نیفتد
وی تاکید کرد: متاسفانه امروزه نه بانک‌های دولتی و نه بانک‌های خصوصی به وظیفه اصلی خود یعنی ارائه خدمات به مردم توجهی نمی‌کنند و در این میان وضعیت بانک‌های خصوصی بسیار اسف‌بارتر از بانک‌های دولتی است و خدا نکند که گذر مردم عادی به این بانک‌ها بیفتد.
یوسفیان ملا با بیان اینکه بیان ضمنی فساد بانکی از سوی دولتمردان نخستین گام در مسیر اصلاح نظام و سیستم بانکی کشور است، گفت: اینکه مسئولان دولتی از فساد بانکی سخن می‌گویند و از آن به صراحت انتقاد می‌کنند خود نکته امیدوار کننده‌ای است ولی به هیچ وجه کافی نیست، زیرا بانک‌های کشور یا دولتی هستند و یا از دولت و بانک مرکزی مجوز تاسیس گرفتند و تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت می‌کنند، بنابراین اگر فسادی در این سیستم بانکی وجود دارد دولت و بانک مرکزی مسئول است.
با سخنرانی و شعار سیستم بانکی اصلاح نمی‌شود
عضو کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرد: اینکه دولتمردان تنها به انتقاد از سیستم بانکی اکتفا می‌کنند و هیچ توجهی به مسئولیت خود در این زمینه ندارند، اندکی جای تامل دارد، دولت خود متولی و مسئول اصلی بررسی اصلاح نظام بانکی است و اگر نیاز به انجام این  موضوع مهم یعنی حرکت در مسیر اصلاح نظام بانکی احساس می‌شود که می‌شود سخنرانی و شعار و شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت دردی را دوا نخواهد کرد.
 


سیستم مخابرات برای نگهداری چنین اطلاعات حساسی طراحی نشده به این ترتیب مخابرات و سالن های دستگاه به شدت آسیب پذیر بوده و امکان سرقت اطلاعات از آنها بسیار بالاست.

به گزارش سیتنا به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ شرکت مخابرات هم به هیچ کس چه مشترکانش و چه بانک ها تضمین نداده که محافظ اطلاعاتشان باشد و هیچ گونه سرقتی از این طریق صورت نخواهد گرفت.

بانک ها طی سال های اخیر با تبلیغات گسترده از راه اندازی و گسترش خدمات تلفنبانک شان خبر می دهند و اعلام می کنند جهت ارائه خدمات بانکی اعم از اطلاع از مانده حساب ، گردش حساب و پرداخت قبوض خدماتی و کاهش مدت انتظار در شعب بانک و سفرهای درون شهری اقدام به راه اندازی سیستم تلفنبانک نموداند اما هیچ اشاره ای به خطرات استفاده از این سیستم نمی کنند.

توجیه بانک ها هم این است که از آنجایی که همه بانک ها این سیستم را راه اندازی کرده اند و برخی سازمان های دولتی هم ساختاری شبیه به آن را راه اندازی کرده اند حتما امن است!!

اخطار!
در طی کلیه مراحل استفاده شما از تلفنبانک و اعلام کدهای امنیتی به مخابرات و پس از آن به بانک امکان نصب دستگاه شنود وجود دارد. به این ترتیب سارقان و هکرها با کمک دستگاه های بسیار ساده و بعضا ارزان قیمت می توانند اطلاعات و رموز شما را سرقت کنند و بعد از آن هم حسابتان را خالی کنند یا حداقل همیشه از موجودی شما آگاه باشند.
این فرایند چطور امکان پذیر است؟

فرضیه اول
سیستم بیش از ۹۰ درصد تلفن های موجود در کشور اعم از خانگی و تجاری آنالوگ می باشد به این معنی که از طریق دو سیم مسی از محل اشتراک، مشترک به مخابرات متصل می شود. اگر هر مکانی در این مسیر یک دستگاه شنود ساده (caller ID)که در اغلب فروشگاه های لوازم الکتریکی موجود است نصب شود به راحتی میتوان رمزها را دزدید.

به فرض اینکه شما یک فرد شناخته شده بازاری باشید و هر روز پیش از ظهر اطلاعات حسابتان را چک کنید هر کس از این موضوع مطلع باشد از همسایه ها گرفته تا ماموران مخابرات می توانند اطلاعات شما را سرقت کنند!!

اگر هنگام وارد کردن رمز خود در سیستم تلفنبانک دقت کرده باشید با فشردن هر کلید صدای خاصی به گوش می رسد که این به معنی آن است که عددها به این ترتیب رمز گذاری شده و به سیستم بانک ارسال می شود. به این ترتیب حتی لازم نیست فرد سارق تماس های شما را شنود کند اگر به هرطریقی بتواند آنها را ضبط کند از طریق یک سیستم رایانه ای می تواند به رمز ها دست پیدا کند.

اگر جزو اندک کاربران تلفن های دیجیتال هم هستید چندان خیالتان راحت نباشد چرا که هر فردی با کوچکترین اطلاعات فنی قادر است با حضور در مسیر انتقال، اطلاعات شما را هک کند

فرضیه دوم
فرض دیگری هم وجود دارد. البته اغلب بانک ها برای پیشگیری از چنین سرقت هایی تمهیداتی اندیشیده اند اما این به معنای غیر ممکن بودن این فرضیه نیست. به این ترتیب که اگر فردی به هرطریقی به خطوط بانک ها دسترسی پیدا کند قادر خواهد بود ظرف مدت بسیار کوتاهی کلیه اطلاعات مشتریان آن بانک راسرقت کند.

فرضیه سوم
سیستم مخابرات برای نگهداری چنین اطلاعات حساسی طراحی نشده به این ترتیب مخابرات و سالن های دستگاه به شدت آسیب پذیر بوده و امکان سرقت اطلاعات از آنها بسیار بالاست.
شرکت مخابرات هم به هیچ کس چه مشترکانش و چه بانک ها تضمین نداده که محافظ اطلاعاتشان باشد و هیچ گونه سرقتی از این طریق صورت نخواهد گرفت.
بنابراین توصیه اکید کارشناسان بانکی این است که تا حد امکان از تلفنبانک ها کمتر استفاده کنید, یا اصلا استفاده نکنید.

لینک های مفید


روز چهارشنبه یازدهم اردیبهشت ماه سال جاری طی مراسمی در ساختمان مرکزی این بانک با حضور نایب رییس هیات مدیره، مدیرعامل و مدیران ارشد بانک از بانوان شاغل در بانک قدردانی شد.

در این مراسم  حسن‌فدایی نایب‌ رییس‌ هیات‌مدیره بانک‌ایران‌زمین ضمن اشاره به مقام والای حضرت فاطمه زهرا(س) افزود: زندگی آن حضرت هم در عرصه اجتماعی و هم زندگی شخصی سرلوحه تمامی انسان‌ها به خصوص بانوان بوده و ما باید در تمامی مراحل زندگی ایشان را الگوی خویش قرار داده و از آن پیروی کنیم.
محمدابراهیم‌مقدم مدیرعامل بانک‌ایران‌زمین ضمن قدردانی از تلاش‌های همکاران زن، این روز را به آنها تبریک گفته و اظهار داشت: ما می توانیم با تکیه بر توانایی و خلاقیت همکاران زن در سال جاری گام‌های موثری را در جهت پیشبرد برنامه‌های بانک برداشته و شاهد حضور پررنگ آنان در تمامی سطوح، سمت‌ها و مشاغل باشیم.
در انتها از همه بانوان حاضر در مراسم قدردانی شد.


موضوع : گالری عکس همکاران  


موضوع : مقالات آموزشی  
جرقه تمام کسب و کارها با یک ایده ساده شروع می شود سپس وقتی شما کسب و کار خود را آغاز کردید شما به ایده هایی برای بازاریابی, تبلیغات, برطرف کردن مشکلات, توسعه محصولات و ...نیاز خواهید داشت. گاهی اوقات فاصله بین موفقیت یا شکست یک کسب و کار می تواند یک ایده بسیار ساده باشد. در ادامه سه راه برای خلق ایده های مفید در کسب و کار معرفی می شود.
 
1- ارتباط منظم با دیگر صاحبان و فعالان حوزه های مختلف کسب و کار می تواند ایده های زیادی را خلق نماید. منابع اطلاعاتی زیادی در محیط وب و خارج از وب برای دست یابی به ایده های جدید وجود دارد. سمینارها, اتاق های چت, انجمن های بحث و گفتگو و فیلم های تبلیغاتی و پرزنت های ارائه شده از سوی افراد خلاق به همراه به اشتراک گذاری اطلاعات از سوی شما, سوال پرسیدن و دنبال اطلاعات جدید گشتن باعث تحریک ذهن شما خواهد شد و در نتیجه مغز شما شروع به یکپارچه کردن این اطلاعات برای ایجاد ایده های مفید کسب و کار می کند
 
2- اگر احساس می کنید در برقراری ارتباط با دیگران موفق نیستید سعی کنید مطالعه کنید. مطالعه نیز می تواند باعث تهییج و تحریک ذهن شما شود. کتابهای مروبط به کسب و کارهای موفق, مجلات, کتابهای الکترونیکی, سایت ها, روزنامه ها و مجلات الکترونیکی را بخوانید. مغز شما ایده های جالبی با جذب و مرتب کردن اطلاعات در قالبی منظم به وجود خواهد آورد.
 
3- آیا از آن دسته افرادی هستید که وقت زیادی برای مطالعه ندارند؟ در این صورت شما می توانید به تماشای فیلم های آموزشی که از زندگی افراد موفق تهیه شده بنشینید یا به سمینارها و دوره های آموزشی کوتاه مدت بروید. یا روشهای موفق را با اندکی تغییر در محیط کار خود به اجرا درآورید.
 
4- زمان های خاصی را برای جلسات گروهی اختصاص دهید و بر اساس اطلاعاتی که به دست آورده اید افکار همکارانتان را با موضوعات مورد نظرخود درگیر کنید و از آنها بخواهید که به تبادل نظر با شما بپردازند. خیلی وقت ها از میان این جلسات ایده های جالبی بروز می کند.
 
5- همیشه دفترچه یادداشتی با خود به همراه داشته باشید و کوچکترین فکری که به ذهنتان می رسد را یادداشت کنید.
 فراموش نکنید که شروع یک کسب وکار موفق و یا پیشرفت در یک کسب و کار با سابقه در برابر رقبا حاصل ایده های جدیدی است که می تواند باعث توجه مردم به شما و برتری شما نسبت به رقبا شود بنابراین به این مسئله اهمیت دهید و سعی کنید خلاقیت خود و نیروهایتان را در خلق ایده ها و افکار نو در کسب و کار تقویت نمایید.


آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده

بانک ایران زمین- شرکت سهامی عام

شماره ثبت : 399279

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده بانک ایران زمین ( شرکت سهامی عام)برای انتخاب اعضای هیئت مدیره بانک ، راس ساعت 15 روز چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392 در محل سالن تلاش مجموعه فرهنگی ، ورزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی واقع در تهران ، خیابان ولیعصر ، نرسیده به پل پارک وی تشکیل می شود. از کلیه سهامداران محترم بانک ایران زمین، وکلا یا نمایندگان قانونی آنان دعوت می شود تا در این جلسه حضور به هم رسانند.

ضمنا برگ ورود به جلسه از ساعت 12:30 همان روز در محل برگزاری مجمع با ارائه اصل گواهی سپرده سهام ( مدارک مالکیت سهام) و مدرک شناسایی معتبر(کارت ملی) یا وکالت نامه رسمی یا برگه نمایندگی معتبر(برای نمایندگان اشخاص حقوقی ) تحویل خواهد شد.

ضروری است مستندات موید نمایندگی و وکالت ، ولایت یا قیومیت ، حداقل دو روز کاری قبل از تاریخ تشکیل مجمع عمومی ، جهت تائید صدور برگ ورود به جلسه به روئت ریاست اداره سهام بانک برسد.

دستور جلسه:

1-انتخاب اعضای اصلی و علی البدل هیات مدیره

توضیح اینکه :

انتخاب اعضای هیات مدیره بر اساس ضوابط و مقررات ابلاغی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و ماده (27) اساسنامه و تبصره های ذیل آن، "در مورد چگونگی ثبت نام ، ارائه مدارک و لزوم تائید صلاحیت داوطلبین بوسیله بانک مرکزی ج.ا.ا " انجام پذیرد.

هیات مدیره بانک ایران زمین


مهراب
سلام من یکی از همکاران شما در بانک ایران زمین هستم از سال گذشته
 بهمون قول حقوق بانکی دادند ولی هر ماه بدتر میشه حقوق فیش حقوقی
 که نداریم ملاک تعیین حقوق یا همون اشل حقوقی چیست و با این حقوق
فروردین ماه 92 که از همه بدتر شد.هرچه می خواهد دل تنگت بگو!

اینجا مکانی است برای تمام درد دل های شما،حرف های شما،ناگفته های شما،اینجا شناخته نمی شوید پس راحت باشید 


موضوع: اجتماعی -
guard.jpg

این عکس رو دیروز از یکی از دوستانم گرفتم ،با همون نگاه اول حس عجیبی به من دست داد،به چهر ه ی تک تک این جوانان حزب الله که نگاه می کنم ،عزم و اراده ای پولادین رو می بینم که واقعا" لذت می برم ،اما این عکس منو یاد یکی از بهترین دوستانمانداخت."مجید کاظمی"


یادمجید که  افتادم حیفم آمد ،خاطره ای ماندگاراز این شیر مرد دلاور براتون تعریف نکنم

خاطره ای از گردنه ی حیران در استان اردبیل
سال گذشته تو همین فصل بهار بود که من و مجید کاظمی به قصد انجام ماموریتی راهی اردبیل شده بودیم ،غروب یک روز تعطیل از آستارا به سمت اردبیل در حال حرکت بودیم ،وضعیت جوی عجیبی بود،باران رحمت الهی می بارید و هرچه به گردنه ی حیران نزدیک تر می شدیم حس عجیبی به من دست می داد،این حس  از اتفاق و حادثه ای در راه بود نویدمی داد.
دیری نپائید که این حدس و گمان و احساس غریب ،رنگ واقعیت به خود گرفت،
 به گردنه که وارد شدیم با صفی طولانی از خودروها مواجه شدیم که سرنشینان آنها سعی داشتند به هر شکل ممکن راهی برای حرکت از میان ترافیک انبوه پیدا کنندو از معرکه رها بشن.

وضعیت را جویا شدیم 


باورکردنی نبود گویا،درست وسط گردنه حیران یک تانکر حاوی هزاران لیتر گاز،بعد از برخورد با چنددستگاه سواری و یک اتوبوس وسط محور چپ کرده بود و هر لحظه احتمال انفجاری مهیب می رفت .

اوضاع به شکلی بود که اکثر مسئولین ارشد استان اردبیل رو به اونجا کشانده بود.نیروهای حلال احمر،آتش نشانی ،راهنمایی و رانندگی و ......


به هر شکلی بود خودمان را به محل حادثه نزدیکتر کردیم ،هراس و نگرانی در صورت همه موج می زد چرا که هیچ راهی برای رهایی وجود نداشت ،معلوم نبوداگر تانکر منفجر بشه چه سرنوشتی برای دهها دستگاه خودرو و سرنشیناشون رقم خواهد خورد.

مجید به سختی ماشین رو  در گوشه ای پارک کرد و رفت ،من هم منتظر شدم تا برگرده و خبری از حادثه بیاره....

نیم ساعتی گذشت و از مجید کاظمی خبری نشد،راستش باران به شدت در حال بارش بود ومن تمایلی به پیاده شدن نداشتم اما بازهم همان حس منو دنبال مجید کاظمی فرستاد.

از ماشین پیاده شدم و به سمت محل حادثه به راه افتادم باورکردنی نبود،یک فاجعه به معنای واقعی در حال شکل گرفتن بود،چند نفر از نیروهای امداد هم با بی تجربگی قصد داشتند که به وسیله یک دستگاه جرثقیل تانکر را روی زمین بکشند .

در حال تماشای این صحنه بود که فریادهای مجید بر سر نیروهای امدادی مرا به خود آورد که مانع انجام این عمل حادثه ساز و انفجار تانکر شد.
یکی از مسئولین امنیتی متوجه حضور مجید کاظمی شد و به سمتش حرکت کرد و دقایقی بعداز صحبت با مجید به یک باره  سرپرستی چندین نفراز نیروهای امدادی به مجید واگذار شد و مجید در حالیکه خودش روی تانکر گاز ایستاده بود ،تانکر با کمک دو جرثقیل از زمین بلند شده و به کنار جاده منتقل گردید.


اما این پایان ماجرا نبود تازه اول راه بود،رانندگانی که قصد داشتند هر کدام زودتر از دیگری از این مخمصه رهاشوند آنچنان ترافیکی درست کرده بود که هیچ کاری از دست هیچ کسی بر نمی آمد.
حادثه از ساعت 4 بعد از ظهر شروع شده بود ،وقتی به خودمان آمدیم ،سرتا  پا خیس و خسته وپر از گل ولای....  دیدیم ساعت 2بعد از نصفه شبه و تازه کار مجید و من برای کمک به باز کردن گردنه حیران تمام شده بود.

 این هم عکسی از سربازدلیر رهبر  "مجید کاظمی عزیز "

img_0251.jpg

از حادثه ردشدن هنر میخواهد

 

درمعرکه پاشدن جگر میخواهد
هر کجا  هستی مرد

بازوانت پرتوان ، دلاور 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات